Fond Accolade přidává další investici v Polsku

17.04.2023

Nejnovější investice společnosti Accolade, mezinárodního investora do průmyslových nemovitostí, bude realizována ve městě Świdnik v Lubelském vojvodství. Průmyslový park ve Świdniku se bude skládat ze dvou budov, které nabídnou 54 000 m2 moderních skladových prostor. Většina prostor je již pronajata třem společnostem z oblasti výroby a logistiky. Park se bude nacházet pouhý 1 km od hranic města Lublin, kde již společnost Accolade provozuje další skladový park. Investor působí v regionu od roku 2015 a nový projekt zvýší hodnotu jeho investic v lublinském regionu na 115 milionů eur, které pokrývají 130 000 m2 skladových ploch.

Lublin a jeho okolí je klíčovou logistickou lokalitou pro střední a východní Polsko a oblasti za východní hranicí. Nová investice společnosti Accolade se nachází ve speciální ekonomické zóně, 10 minut jízdy od mezinárodního letiště v Lublinu, s rychlým přístupem na trasy S12 a S17. Tyto silnice zajišťují spojení s dalšími významnými městy, jako jsou Piotrków Trybunalski, Dorohusk, Varšava, Zamość a Lvov. Přestože dokončení parku je naplánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2023, jeho současná míra komercionalizace dosahuje již 65 %.

- "V Lublinu působíme již osm let, tedy od doby, kdy Accolade přišlo do Polska. Skladový park, který jsme tehdy otevřeli, je stále plně pronajatý a potenciál regionu a rozvoj infrastruktury v této části země nás přiměly k další investici," řekl Jarek Wnuk, generální ředitel společnostiAccolade v Polsku. "Naše společnost cítí povinnost poskytovat nájemcům skladové prostory nejvyšší kvality a nová investice ve Świdniku je dalším krokem k naplnění tohoto poslání. Jsme přesvědčeni, že park Świdnik se stane nejen atraktivním místem pro podnikání, ale přispěje také k dalšímu hospodářskému rozvoji regionu díky svému obrovskému potenciálu a přístupu ke kvalifikovaným pracovníkům. - dodal Wnuk.

Nový park Accolade bude nejen nejmodernější, ale stejně jako ostatní parky v portfoliu společnosti bude splňovat nejvyšší standardy výstavby a provozu šetrného k životnímu prostředí. V souladu se schváleným projektem bude například střecha přizpůsobena pro instalaci fotovoltaických panelů, což umožní udržitelnou výrobu energie. Plánuje se také certifikace BREEM na úrovni "Excellent". Kromě toho bude mít objekt významný dopad na rozvoj regionu a vytvoří nová pracovní místa, stejně jako první park Accolade v Lublinu, který jich poskytl 500.

Lublinsko je rozmanitý region, který přitahuje mezinárodní i místní značky z oblasti logistiky, maloobchodu a výroby. Park Świdnica společnosti Accolade byl navržen a přizpůsoben specifickým potřebám a požadavkům nájemců a zajišťuje optimální funkčnost a efektivitu. Vytvářením pracovních míst a podporou místní ekonomiky se nová výstavba společnosti Accolade stane důležitým obchodním centrem regionu.

Další články