Fond RSBC Defence zhodnotil prostředky investorů za r. 2022 o silných 7,7 %

12.03.2023

Prioritní třída akcií fondu dosáhla od července do prosince 2022 celkový výnos 7,7 % a bonusová třída akcií 7,5 %.

"Vývoj tržeb i očekávaných dlouhodobých zakázek z obranného průmyslu nám potvrzuje, že nový fond má skvělý investiční příběh. V současné napjaté geopolitické situaci může navíc aktivně přispět dobré věci," řekl Martin Vrecion, člen představenstva RSBC Holding.

Unikátní fond kvalifikovaných investorů RSBC Defence zaměřený na investice do oblastí obranného průmyslu, výroby a technologií vznikl v červenci 2022. Počátečním hlavním aktivem fondu je dynamicky rostoucí slovinská společnost AREX, která vyrábí cvičnou munici, nábojové pásy, pistole, ochranné pomůcky a další výrobky z oboru. Fond nabízí zkušenějším českým investorům dva druhy investičních akcií, prioritní a bonusové. Investoři fondu do března 2023 svěřili vlastní prostředky v hodnotě již přes 400 mil. Kč. Tržní hodnota majetku fondu k 31.12.2022 se zvýšila na 1,990 mil. Kč.

Prioritní akcie fondu přináší roční zajištěný výnos 8 % a bonusové akcie 9 % ročně. Investorům toto zhodnocení fond připisuje stabilně na pravidelné měsíční bázi. Výnosy jsou zajištěny celou tržní hodnotou společnosti RSBC Defence s.r.o. (vlastní firmu AREX), kterou do fondu vložil jeho zakladatel, skupina RSBC. Investoři mají navíc dále šanci podílet se až 30 % na celkovém ročním zhodnocení, které fond dosáhne nad zajištěný výnos.

Prioritní a bonusová třída akcií se liší vstupním objemem počáteční investice 1 mil. resp. 10 mil. Kč. Rozdíly ve skutečně dosaženém zhodnocení obou akciových tříd za r. 2022 jsou dány odlišným bonusovým zhodnocením obou tříd a měsíci, ve kterých klienti do fondu zaslali své peníze. 

Tisková zpráva fondu RSBC defence

Další články