Jak investovat do FKI s menším obnosem peněz?

30.05.2023

Investice jsou důležitou součástí finančního plánování a zajištění budoucí finanční stability. Na trhu existuje mnoho investičních příležitostí, ale je důležité najít tu správnou pro vaše individuální potřeby a cíle. Neméně důležitá je ale i správná diverzifikace, která snižuje rizikovost vašeho portfolia. 

Té můžeme u fondů kvalifikovaných investorů, kde je standardně minimální výše investice nastavena na €100 000, případně 1 000 000 Kč, dosáhnout i bez nutnosti kapitálu v desítkách milionů korun a to díky nástrojům jako je například Codya Mix nebo Avant Flex. Tyto nástroje umožňují investovat minimální investici v zákonné výši jeden milion korun, ale zároveň tuto investici rozdělit mezi více fondů. Standardně pak jde o investici v minimální výši 100 000 Kč do jednoho fondu. Investor navíc vidí všechny fondy pohromadě na jednom majetkovém účtu. 

V praxi tak může některým investorům stačit právě jeden milion korun, který lze i se slušnou diverzifikací investovat do více fondů kvalifikovaných investorů u jedné investiční společnosti. 

Pro více informací se můžete obrátit na

Ladislava Máchu, investičního specialistu

Další články